Ještě než předstoupí před maturitní komisi, čeká je další týden praxe v únoru. V rámci týdne projdou a vyzkouší si vše, co k práci strážníka patří. Věnuje se jim operační strážník, obsluha městského kamerového systému, pěší hlídka i členové výjezdové skupiny. Studenti si zkouší veškeré praktické věci, včetně vyplňování tiskopisů.

Václav Češka se stal absolutním vítězem celého šampionátu a mistrem světa federace WUAP.
Silák Češka: Po posledním pokusu jsem se rozbrečel

Polovina z praktikantů jsou dívky. Obor bezpečnostně právní činnost si podle svých slov vybraly proto, že je akční a zajímavý. „Chtěla jsem školu, kde bude dost pohybu. Trénujeme sebeobranu, máme více tělocviku,“ říká Kristýna Titzlová.

Její spolužačku Sáru Godlovou zase přesvědčily ke studiu kurzy: „Byli jsme na vodáckém, horolezeckém, sportovně branném. Na kurzu přežití jsme se učili najít vodu, udělat si přístřeší, ale i třeba stáhnout králíka.“ Sára zatím uvažuje, že by šla k Policii ČR po dokončení policejní akademie.

Futsalisté České Lípy hostí dnes večer v devátém kole 1. ligy od 20.30 hodin ERA-PACK Chrudim.
Kam za sportem: Démoni dnes večer vyzvou Chrudim

Tereza Mišechová si pochvaluje, že škola není jenom teorie, ale že má možnost absolvovat i zajímavou praktickou část. „Po maturitě se pokusím dostat na studium psychologie,“ říká.