Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení zemřel po septickém šoku a zástavě srdce šestadvacetiletý Láďa Hasmanda z České Lípy, kterého od jeho dětství trápily nevysvětlitelné otoky nohou a kvůli kterému se v České Lípě i po celé republice rozběhla řada charatitativních akcí a sbírek.

Úmrtí potvrdili Láďovi rodiče na sociální síti. „S hlubokým zármutkem v srdci Vám všem, kteří jste nám fandili, musíme oznámit, že dnes v 17:20 náš syn Ladislav Hasmanda podlehl jeho dlouholeté neznámé nemoci na zástavu srdce a septický šok organismu. Děkujeme Vám za Vaši podporu a pomoc," vzkázali Hasmandovi.

V České Lípě v těchto dnech probíhá akce Prosinec pro Láďu, jejíž výtěžek chtěli Láďovi rodiče použít na léčbu v zahraničí. Konce sbírky se už Láďa nedožil.

Šestadvacetiletého mladého muže, který vlastně nepoznal normální dospělý život, skolila nemoc, jejíž diagnózu ani po mnoha letech a mnoha vyšetřeních nedokázali lékaři určit. Na oddělení ARO nemocnice v České Lípě, kde zemřel, ležel Láďa dva týdny. Předtím prodělal těžký operační zákrok v Krajské nemocnici v Liberci, kde mu rozřízli a vyčistili obrovskou bouli, která se mu udělala i na břiše.

Do Liberce Láďu převáželi z českolipské nemocnice, kam ho odvezli v den jeho narozenin 23. září. Od té doby se už domů nevrátil.