Jen v červenci se tu vystřídalo devět představení a na většinu z nich byla návštěvnost tak vysoká, že by to sloupskému přírodnímu amfiteátru mohlo kdejaké jiné divadlo závidět…

O den později po Skřítkách zastihla Sloup zlá zpráva. V nedožitých šedesáti letech zemřel místní patriot Zdeněk Nedvěd, který má na obnově Lesního divadla lví podíl.

Ještě před deseti lety bylo Lesní divadlo jen zničeným prostorem, marně vzpomínajícím na někdejší slávu. Čtyřicet let se tu nic nehrálo, s výjimkou natáčení jedné televizní pohádky.

Nápad na znovuvzkříšení divadla začali v roce 2004 ve Sloupu posouvat k realizaci především dva lidé. Tehdejší starosta Antonín Silný (zemřel v roce 2006) a ve finále právě také Zdeněk Nedvěd a parta lidí kolem něj. Díky nim se svépomocí opravilo pódium, lavice pro diváky a vyčistili se průlezy ve skále, jež je součástí scény.

„S další skupinou lidí připravili výletní okruhy v okolí Sloupu a připravili vyhlídky nad obcí. Aktivně se také zajímal o historii a sháněl peníze na opravu místní kaple," uvedl další zásluhy Zdeňka Nedvěda současný starosta Sloupu Jaromír Studnička.

Po Antonínu Silném tak Sloup v rozpětí sedmi let ztratil další osobnost, která se významně zasloužila o rozvoj cestovního ruchu v obci.