Jak informovala policejní mluvčí Ivana Baláková, incident se stal v pondělí 8. února ve Volfartické ulici, po 19 hodině: „Drama se odehrálo ve chvíli, kdy se potkala s přiopilým vrávorajícím mužem s lahví piva v ruce, kolem kterého volně pobíhal urostlý kříženec  australského a asijského honáckého psa. Ten jakmile bígla spatřil, rozeběhl se k němu a okamžitě na něj zaútočil,“ uvedla mluvčí.

A doplnila, že se žena snažila uchránit své zvíře před roztrrháním tak, že ho zalehla. "Ačkoliv se majitel opakovaně snažil svého agresivního psa přivolat zpět, neměl nad ním vůbec žádnou kontrolu. Než se mu ho podařilo od napadené ženy odtrhnout, stačil jí jeho pes nejen pokousat na rukách, ale také jí připravil  o třetinu ucha, kterou ukousl," řekla Baláková.

Zdravotnickou záchrannou službu pro ni prostřednictvím tísňové linky přivolal jeden místní muž a sanita ji převezla na chirurgickou ambulanci, kde jí sešili tržné rány na rukách a ošetřili částečně prokousnuté předloktí. Před vážnějšími následky ji uchránila silná zimní bunda a teplé oblečení pod ní.

Poranění ucha je ale bohužel ztrátové a tudíž jí zůstanou trvalé následky. Policisté proto již v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což soud může viníka poslat až na čtyři roky do vězení. Psa majitelky po útoku ošetřil veterinární lékař. Bígl utrpěl v nerovné bitvě kousance a větší tržnou ránu v oblasti třísel, která si ve veterinární ordinaci vyžádala rozsáhlejší šití.