Každou ženu napadne asi standardní otázka, proč jste se přihlásila?
Chtěla jsem zkusit, co taková soutěž obnáší a zda i žena v mém věku má šanci uspět.

Mluvíte o svém věku bez ostychu, můžeme ho prozradit i čtenářům?
Své rodné číslo netajím. Je mi pětačtyřicet let, takže do soutěže limitované věkem jsem se přihlásila za pět minut dvanáct, ale možná existují i soutěže seniorek. Měly by, vždyť i naše maminky jsou krásné ženy a především zkušené a zajímavé osobnosti.

Jaká by podle vás měla Pretty Woman, čili pěkná žena, splňovat kriteria?

Především by měla zůstat sama sebou, umět se postavit ke všem problémům čelem. Nejde už ani tak o fyzickou atraktivitu, ale celkové charisma osobnosti. Celá soutěž je koncipována tak, že pouhý „obal“ nevítězí. Prověřuje se spontánnost, kreativita i charakterové vlastnosti účastnic.

Název soutěže kopíruje jméno známého filmu, inspirovaného Pygmalionem nebo muzikálem My Fair Lady.
I nám pořadatelé umožnili v rámci přípravného týdenního soustředění zdokonalit se například v rétorice nebo se naučit netradiční tance. Každé ženě bych takovou průpravu alespoň na týden moc přála. A nemluvím o manažerkách, ale o všech ženách, protože jsou krásné, i ony mají mnoho starostí a právě ony by si zasloužily péči profesionálů z oblasti stylingu a hlavně alespoň na týden opustit kolotoč starostí, aby se mohly věnovat jen samy sobě.

Trochu jsme přeskočily sled událostí. Nejprve jste musela absolvovat casting v Liberci, poté jste se účastnila výběrového kola v Praze a teprve potom vám bylo umožněno týdenní soustředění v hotelu Pecínov v Benešově u Prahy. Nic z toho, co vás zde učili jste do té doby neuměla?
Ne. Nikdy jsem se nezajímala například o rétoriku, modelingovou chůzi, nezkoušela jsem mimochodem velmi náročnou práci fotomodelky či herců. Ale vlastně jednu disciplínu, kterou zrovna naše družstvo Libereckého kraje vyhrálo, zvládám. Vyhrály jsme soutěž ve vaření, a to je jedním z mých koníčků.

Není to na vás vidět…
Vidíte a to si přitom v jídle nic neodříkám. Ale od mládí se věnuji sportu, pravidelně navštěvuji fittness. Radím všem ženám, aby pohyb nezanedbávaly, je důležitý i pro jejich psychiku, byť nebudou mít figuru modelky. I když ono se pravidelné cvičení časem na postavě stejně příznivě projeví.

Ředitelka soutěže, Iva Crkalová, mi prozradila, že letošní ročník soutěže je zajímavý především tím, že se poprvé budou účastnit i Slovenky. Jaké šance na jejich úspěch vidíte?
Vůbec, ale ani ve skrytu duše, netipuji vítězku.

Ani vy sama na vítězství nepomýšlíte?
Vyhrát chce každá, jinak by se přece nepřihlásila. Ale jsem spokojená i s tím, že jsem postoupila do semifinále a měla možnost se připravovat se svými sedmdesáti dvěma soupeřkami, z nichž je dvanáct Slovenek. Šance na úspěch mají všechny stejné.

Ředitelkou soutěže byl právě tým dam z našeho kraje hodnocen jako jedna z „nejpohodovějších part“. Kdy se mezi sebou začnete prát o vítězství v semifinále?
Celkově čeká pořadatele sedm semifinálových večerů a začíná se právě v Liberci už 3. září v Tipsport Aréně. A prát se nebudeme. Těšíme se, že si užijeme legraci, i přes očekávanou trému. Jsme spolu v kontaktu a dá se říci, že jsme se za týden stihly hodně sblížit.

Jste jediná účastnice z našeho města. Mohou vás Jablonečané nějak podpořit?
Už teď mi posílá hodně kamarádů své hlasy na webové stránky soutěže: www.prettywoman.cz. Za všechny moc děkuji.

Změnil by se nějak váš život, kdybyste titul Pretty Woman vyhrála?
To rozhodně ne. Při soutěžích čtyřkolek, na kterých závodí můj muž, mě dále budou všichni vídat v holínkách a kdyby bylo potřeba, vrátila bych se bez váhání ke své práci v lese, kdy jsem pro firmu Prales označovala stromy k pokácení.

Čekala jsem, že mi odpovíte, co byste případně udělala s hlavní cenou. Mluvily jsme spolu o tom, že byste věnovala vůz pro Pretty Woman někomu z oblasti našeho kraje postižené povodněmi.
Ještě nejsem ani v semifinále a je lepší pomáhat, ne o tom mluvit. Snažíme se s manželem pomoci už nyní.

Autorka Dana Hulíková