VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ženy v Doksech: Nechceme bojovat, ale spolupracovat

Doksy – Zdá se, že lidé v Doksech mohou čekat malou revoluci. O chodu města budou v příštích čtyřech letech rozhodovat převážně ženy.

21.10.2010
SDÍLEJ:

Máchovo jezero - Doksy.Foto: Deník/Petr Šimr

Hned osm žen zasedne v novém zastupitelstvu v Doksech, a budou tak tvořit jeho nadpoloviční většinu. Navíc v novodobé historii města usedne s největší pravděpodobností na starostenské křeslo jedna z nich – teprve dvaatřicetiletá Eva Burešová.

Nezáleží na tom, z jaké jsme strany a ani na tom, že jsme ženy. Přínosem je, že máme shodné priority. Na komunální úrovni by nemělo jít o politikaření, ale zejména o to, aby se ve městě dobře žilo a bylo bohaté, a to nejen finančně, ale i na prožitky,“ nastínila jakým směrem se budou ubírat Doksy nově zvolená zastupitelka Renata Mauserová.

„Nejsme rivalové na politickém kolbišti, ale hledáme společnou cestu, jak řešit problémy,“ řekla další z nových tváří Růžena Buriancová.
Čekejte lepší služby

A v čem panuje shoda? Pracovat se bude mimo jiné na zkvalitnění služeb, lepší komunikaci a informovanosti mezi lidmi a úřadem.
„Obecně platí, že ženy jsou více zaměřené na sociální oblast a sem výše zmíněné patří. Stejně tak jako podpora místních spolků a sdružení, které mají rovněž vliv na kvalitu a úroveň života,“ vysvětlila vážná kandidátka na starostku Eva Burešová.

Ví, jak na turisty

Doksy jsou ale také turistickým střediskem a z rekreantů by mohli mít nezanedbatelný příjem do městské kasy. Snahou nejen předchozího vedení bylo, aby se město stalo opět vyhledávaným místem pro rodiny s dětmi. Těm však vesměs nabídka trávení rodinné dovolené jinak, než koupáním v Máchově jezeře, nestačí. Jak si s tímhle oříškem chtějí poradit ženy?

Podle Renaty Mauserové pomůže široká nabídka kvalitních služeb přivést turisty do města i na jaře nebo na podzim, tedy mimo hlavní prázdninovou sezonu.

Vsadí na Čtyřlístek

„Infrastruktura je samozřejmě nutná, ale pokud chceme, aby k nám jezdily právě rodiny s dětmi nebo také senioři s vnoučaty, je důležitý právě rozvoj služeb. Víme, že rekreace dnes už není jen o koupání, ale turisté mají hodně široký záběr. Chtějí jezdit na kole, poznávat památky nejen u nás, ale i v okolí. Prioritně chceme rozvíjet značku Čtyřlístek, která má původ u nás. Důležitá je i spolupráce s okolními regiony, mimo jiné Podralskem, Českým rájem, a s nimi pracovat na společných projektech,“ má jasnou představu Eva Burešová.

„Jednou z cest, jak podpořit cestovní ruch, je domluvit se na spolupráci s místními podnikateli a společně rozšířit nabídku sportovních aktivit, ale i kulturního vyžití. Můžeme obnovit hudební produkce na pláži nebo Benátské noci, které byly velmi oblíbené,“ doplnila Růžena Buriancová.

Kámen na kameni nezůstal po komunálních volbách v Doksech. Dosud dominantní ODS suverénně převálcovali nezávislí kandidáti ze Starostů pro Liberecký kraj s jedničkou Evou Burešovou. S kartami v Doksech zamíchalo 44 oprávněných voličů, kteří vybírali z celkem sedmi politických subjektů. Z nich se do městského zastupitelstva neprobojovala pouze TOP 09.

Vítězem voleb je ve městě nováček – nezávislí kandidáti Starostové pro Liberecký kraj, kteří s 27,91% obsadí hned pět křesel. Druhá skončila ČSSD (22,48 ) a získala čtyři křesla. O jedno méně má ODS (18,53 %). Po jednom křesle obsadí další nováček Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst (10,76 %), KSČM (8,76 %) a SNK Evropští demokraté (6,87 %).

21.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení