Sbírku ve spolupráci s Asociací zdravotnických záchranných služeb a Nadačním fondem Kryštůfek vyhlásila Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. "Vždycky pomáhal. Kamarádům, kolegům, pacientům. Byl záchranář, hasič. Na jeho pomocnou ruku jsme se mohli kdykoliv spolehnout, sám si o pomoc neříkal. Teď o pomoc pro Mírovu rodinu prosíme my," vyzývají záchranáři na plakátu sbírky.

Miroslav Beneš zahynul cestou do práce po střetu s jiným autem před Novou Hutí na Českolipsku. Jeho vůz po srážce vyjel mimo silnici a zastavil se o pařez. I přes desítky minut trvající resuscitaci svým zraněním muž podlehl. "Jel z domova, který si spolu s manželkou a dvěma malými dětmi užíval vlastně jen pár týdnů. Vysnili si ho a Míra ho z velké části postavil sám. Najezdil s námi tisíce kilometrů. Nepočítali jsme je. Počítali jsme s tím, že ještě tisíce najezdí. Byl zdravý, v nejlepších letech. O svou rodinu už se nepostará," uvedli záchranáři.

V Rumburku se rozloučili s hasičem a záchranářem, který zemřel při dopravní nehodě.
Sirény, čestná stráž, setkání na místě nehody. V Rumburku se loučili s hasičem

„Zachraňování životů a majetku bylo jeho životní poslání, nejen u našeho sboru ale i v dalších jeho zaměstnání. Svou činností, aktivním přístupem a srdíčkem přispěl k rozvoji naší jednotky, mnoha zachráněným životům, záchraně zvířat a majetku nevyčíslitelných hodnot. Odpočívej v pokoji, děkujeme a nezapomeneme. Čest jeho památce,“ napsali po tragické události na Facebook rumburští dobrovolní hasiči.

QR kód sbírky pro zesnulého hasiče a záchranáře.Zdroj: ZZS Libereckého krajeS Miroslavem Benešem se přišly ve středu 29. června rozloučit stovky profesionálních i dobrovolných hasičů, záchranáři, přátelé i rodina. Na počest zemřelého se rozezněly ve městě sirény, kromě hřbitova se s ním loučili také přímo na místě tragické dopravní nehody na silnici mezi Rumburkem a Svorem.

Sbírka probíhá od 1. července do 30. září 2022. Finanční příspěvky je možné zasílat na transparentní účet 2601650761/2010. Do zprávy pro příjemce je nutné uvést "ZZS Liberec". Přispět je možné také prostřednictvím QR kódu.

Nadační fond Kryštůfek pomáhá zraněným nebo nemocným dětem, které se ocitnou v sanitním voze či vrtulníku, i samotným zdravotnickým záchranářům.