Stavbu v ulicích Tyršova, Pětidomky a Malá financuje Severočeská vodárenská (SVS). Práce začnou 1. července, hotovo by mělo být do konce září, sdělil mluvčí SVS Jiří Hladík. Stavbu provádí firma ve spolupráci s městem.

Rekonstrukce a výstavba kanalizací a vodovodů ve Cvikově je jednou z 21 staveb, do nichž dá letos SVS jen na Českolipsku bezmála 150 milionů korun. „V rámci naší zahájené investiční akce ve Cvikově budou zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu, stavbu provedeme v koordinaci s plánovanou akcí města k rekonstrukci dešťové kanalizace a komunikace," řekl generální ředitel SVS Bronislav Špičák.

„V ulicích Pětidomky a Tyršova jsme už měli opravy vysoutěžené, protože jsme dělali na sídlišti kompletně všechny komunikace a chodníky. Při tom se ale zjistilo, že by bylo lepší vyměnit zároveň kanalizaci. Dělat se bude i ulice Malá, kde oprav využijeme a uděláme nový povrch a obrubníky," řekl starosta Jaroslav Švehla (ODS).

Město se podle něj dohodlo na spolupráci s SVS až do roku 2019. „Každý rok budou oni dělat kanalizace, které jsou v havarijním stavu, zaplatí třetinu povrchů a my uděláme zbytek," dodal starosta.

Podle Hladíka se letos výměny dočkají zkorodované a rozlámané kanalizační stoky. SVS vymění i souběžné vodovodní potrubí, které je také ve špatném technickém stavu. „V ulici Malá bude zrekonstruována kanalizace a vodovod. V ulicích Tyršova a Pětidomky bude stávající kanalizace využita jako dešťová a k odvodu splašků bude vybudována nová kanalizace. Souběžně zde bude rekonstruován i vodovod," uvedl Hladík. Součástí stavby je podle něj přepojení všech 16 domovních vodovodních přípojek a 22 domovních kanalizačních přípojek a uličních vpustí na trase.