Na českolipské radnici se tak sešlo osm členů poroty, kterou tvoří náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová, hokejista Bílých Tygru David Kajínek, tiskový mluvčí Bílých Tygrů Liberec Martin Kadlec, ředitelka Dětského domova v České Lípě Ilona Hellerová, herec a umělecký manažer p. o. Kultura Česká Lípa Jarek Hylebrant, plavkyně Petra Chocová, tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Urbanová a organizátor soutěže Zlatý oříšek Jiří Kotmel.

Celkem se do krajského kola soutěže přihlásilo 34 souborů a jednotlivců, ze kterých vzešlo 15 soutěžících do finále.

Nominaci obdrželi: Adéla Hadrovská a Igor Růžička (společenský tanec), Karolína Brabcová (sportovní střelba), Zdeněk Buš (hra na bicí nástroje, zpěv), Country Road (irské a country tance), Markéta Gajdošová (herectví, recitace, psaní básní a povídek, literární činnost), Karate team SPORT RELAX (karate), Lísteček Českolipského dětského sboru (pěvecká, taneční, hudebně pohybová a rytmická činnost), Jakub Řehořek (dramatizace, recitace, hra na zobcovou flétnu), Jan Richtera a Anastázie Vítková (párový společenský tanec), Marta Schäferová (hra na saxofon a housle), Jana Slavíková (hra na hoboj), TJ DDM Česká Lípa (basketbal), TK TYK TAK Liberec (street dance, show dance a jazz) a Bohumil Sigmund (hudba).

„Tři vítězové, kteří obdrží ocenění Zlatý oříšek Libereckého kraje a postoupí do celostátního kola, budou vyhlášeni během finálového večera třicátého září od sedmnácti hodin v Kulturním domě Crystal, kde se porotě představí všichni nominovaní," říká starostka České Lípy Hana Moudrá a zároveň zve všechny, kteří chtějí podpořit svého favorita a užít si příjemné odpoledne. „Součástí přehlídky talentů bude totiž i vystoupení kouzelníka a iluzionisty Pavla Kožíška." Vstupné na slavnostní finále je zdarma.