Lov z loděk bude možný od 1. září do konce listopadu. „Po ukončení sezony vyhodnotíme, jaký má tento způsob lovu vliv na populaci dravých ryb. Poté se rozhodne, zda bude možné tento lov využít i v následující sezoně,“ uvedl Vladimír Reichert ze společnosti Regata Máchovo jezero, která na vodní ploše provozuje lodní dopravu, spravuje dvě pláže i autokemp. Rybářům bude stejně jako u lovu ze břehu stačit povolenka, podle Reicherta však nebude možné používat echoloty a plavidla se spalovacími motory.

JEZDÍ SEM I ZDALEKA

Sportovní rybolov na největším rybníku v Libereckém kraji se podařilo obnovit v roce 2016 po téměř 50 letech. Rybáři mají kolem jezera k dispozici šest úseků, kde mohou chytat na udici. „Řada z nich si našla na jezeře svůj oblíbený způsob lovu. I rybáři ze vzdálenějších míst se k nám vracejí opakovaně. Většina z nich tu byla s rybolovem spokojena,“ řekl ředitel OPS Máchovo jezero Jiří Holub.

Jak je vidět z rybářských lístků, mnozí tu chytili až 80centimetrové kapry nebo ještě o 10 čísel větší štiky. „Od výlovu v roce 2014 jsme do jezera postupně nasadili ryby asi za půl milionu korun. Zkvalitnění rybí obsádky, dorůstání vysazených ryb, dosazování nejen dravců, ale i trofejních kaprů, to vše napovídá, že následující sezony budou stále zajímavější a lepší,“ dodal Holub.

Novinkou letošní sezony jsou také víkendové povolenky. Nahradí ty měsíční, o které nebyl v uplynulých sezonách téměř žádný zájem. Povolenky prodává infocentrum na náměstí v Doksech, v létě jsou k dostání také v hotelu Port, v jachtklubu ve Starých Splavech nebo v Regatě.

Zázemí pro rybáře v jednoduchých vytápěných chatkách má ve své nabídce autokemp Klůček, v jehož sousedství je jeden z nejatraktivnějších rybářských úseků. Ten je ale určený pouze pro hosty kempu. Ke startu lovné sezony na jezeře už tradičně patří rybářské závody. Jejich třetí ročník se letos uskuteční 12. května na pláži Klůček.