Družstvo se zabývá chovem a zpracováním drůbeže a skotu, a založilo Nadační fond Podralsko, který podporuje rozvoj v regionu Podralska a jeho okolí.

„Pro zemědělskou firmu je přirozené přispívat k místnímu rozvoji. To bylo a bude součástí naší dlouhodobé strategie. Hodně věcí se nám už povedlo. Jsme v kraji první firma, která zavedla soukromé stipendium pro střední školy, vedeme vzdělávací programy pro školy a pořádáme řadu akcí pro místní obyvatele. Poskytujeme také zázemí a podporu místním spolkům. O Brništi a našich aktivitách se v kraji začíná vědět," popisuje aktivity ZOD Brniště předseda představenstva Petr Kubíček.

„Pořádáme Brništský půlmaraton, Festival Jurt, Dožínky Brniště a řadu dalších akcí," pokračuje Kubíček. „Co do jejich návštěvnosti již začínáme překračovat hranice kraje. Ostatně, přijďte se přesvědčit 12. listopadu, kdy se uskuteční Svatomartinský jarmark, krůtí hody a festival řemesel. Všechny srdečně zveme."

Tomáš Vilím, představitel Podralského nadačního fondu ZOD, k tomu dodává: „Úžasné na tom je, že se spontánně zapojují naši zaměstnanci a místní komunita v Brništi. Roste počet dobrovolníků, přidávají se místní firmy, lidé přicházejí s novými nápady. To považujeme to za nejlepší měřítko naší práce a velice nás to povzbuzuje."

Ocenění pro TOP odpovědnou českou firmu roku 2016 převzali zástupci ZOD Brniště ve středu v Praze. 13. ročník ceny TOP Odpovědná firma již tradičně uspořádala odborná nezávislá platforma Byznys pro společnost. Nezávislí porotci letos vybírali z více než 100 strategií a projektů v oblasti trvale udržitelného a odpovědného podnikání od zhruba 70 přihlášených firem.