Ježíš číslo 3. Pašijové hry v České Lípě se uskutečnily už podvanácté v historii, po roce opět se živým orchestrem a se skladbami od ředitele ZUŠ Česká Lípa Marka Kučery, ale tentokrát vyrukovaly s úplně novým představitelem hlavní role.

Po Tomáši Křivánkovi a Josefu Fárkovi se třetím Ježíšem v historii českolipských Pašijí stal Jakub Neumayer. Fárek, který byl Ježíšem celkem čtyřikrát, se přesunul do role režiséra představení.

„Ježíš nemá oproti jiným rolím tolik textu, ale s ohledem na bičování a ukřižování je to zřejmě nejnáročnější role. Dva roky nám navíc jednou hustě sněžilo, podruhé byl zase tuhý mráz, takže jsem zakusil opravdu hodně a to napomohlo tomu, že jsem si řekl, že je potřeba štafetu poslat dál," vysvětloval už vloni své rozhodnutí skončit Josef Fárek.

Ačkoliv to s počasím vypadalo ještě pár hodin před představením dost nevalně, nakonec se letošní pašije uskutečnily pod azurově modrým nebem a se slunečním přídavkem. Představení, do kterého se zapojily desítky nadšenců, včetně ochotníků ze souborů Divadelního klubu Jirásek a Nopoď, sledovaly možná až tři stovky diváků.

Celý tým, který se na pašijích podílel včetně orchestru pod vedením Pavla Hrice i s autorem hudby Markem Kučerou, nastoupil na konci představení do jedné řady na pomyslné Golgotě a sklidil velký potlesk. Za rok budou pašije už potřinácté.